Ботурчук встановила рекорд України за кількістю медалей на Паралімпіадах у легкій атлетиці

Українка Оксана Ботурчук установила національний рекорд за кількістю виграних медалей на Паралімпійських іграх у легкій атлетиці.На Паралімпіаді-2024 в Парижі вона разом з гайдом Микитою Барабановим виборола "бронзу" у бігу на 400 метрів (клас Т12).Українка фінішувала третьою з результатом 55,67 секунди.

Паралімпійською чемпіонкою стала Омара Дюран Еліас з Куби (53,59 секунди), а "срібло" взяла представниця Ірану Агар Сафарзаде Гахдеріяні (55,39 секунди).Для Ботурчук це 11-та в кар'єрі медаль на Паралімпійських іграх. Свою першу нагороду Оксана здобула ще на Іграх-2008 у Пекіні – "золото" у забігу на 100 метрів.

Таким чином, Ботурчук стала найтитулованішою українською легкоатлеткою в історії Паралімпійських ігор. Оксана – єдина представниця України в цьому виді спорту, кому вдалося завоювати 11 медалей на Паралімпіадах. До цього вона ділила перше місце за кількістю нагород з Віктором Павликом (по 10).