Син президента Ліберії Веа забив перший гол за збірну США на чемпіонаті світу в Катарі

Тімоті Веа

Футболісти збірних США та Уельсу зіграли внічию у матчі першого групового етапу чемпіонату світу в Катарі. Зустріч завершилася з рахунком 1:1.
Перший гол за збірну США забив Тімоті Веа (36-я хвилина) - син президента Ліберії та володаря "Золотого м'яча" 1995 року Джорджа Веа. Команда Уельсу зрівняла рахунок на 82-й хвилині матчу, коли Гарет Бейл реалізував пенальті.
22-річний Тімоті Веа - громадянин США за народженням. Його батько Джордж - колишній професійний футболіст, який виступав за "Монако", "Парі Сен-Жермен", "Мілан", "Челсі" та "Манчестер сіті".
Джордж Веа - чемпіон Італії та Франції, володар "Золотого м'яча" (1995, єдиний представник африканського континенту, який одержав цю нагороду).
Після футбольної кар'єри Веа зайнявся політичною діяльністю. У 2015-2018 роках він був сенатором Ліберії, а у 2018 році - обраний президентом.

Збірна США провела свій перший матч на чемпіонаті світу з 1 липня 2014 року, тоді американці в 1/8 фіналу програли Бельгії (1:2).
Збірна США в 11-е бере участь у світовій першості, на минулий чемпіонат світу, який відбувся у 2018 році в росії, американці не кваліфікувалися. Найкращим досягненням американської збірної на турнірі є третє місце у 1930 році.
Збірна Уельсу виступає на другому для себе чемпіонаті світу, востаннє валлійці грали на турнірі у 1958 році, тоді команда дійшла до стадії чвертьфіналу.
На нинішній чемпіонат збірна Уельсу вийшла через кваліфікацію, перемігши в раунді плей-офф команди Австрії (2:1) та України (1:0).
"Подробиці" опублікували розклад усіх матчів групового етапу чемпіонату світу-2022.